gallery/zm 2
gallery/zm 3
gallery/zm4
gallery/sam_5644

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecamy tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian. W zeszłą niedzielę uzbieraliśmy do puszek w starym kościele niecałe 1400 zł.
3. Jutro nasz odpust parafialny. Zapraszamy wszystkich wiernych z parafii na wieczorną Mszę św. Wszystkich was i waszych bliskich z Zagórza i nie tylko zapraszamy na niedzielną sumę o godz. 12. Zgodnie z naszym zwyczajem, najbliższą niedzielę po 16 październiku, odprawiana jest Msza św. z udziałem księży z dekanatu św. Jadwigi Śląskiej z kazaniem okolicznościowym. Po Mszy św. procesja wokół świątyni.

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo różańcowe o godz.17:30. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Jeśli nie możesz tego uczynić we wspólnocie parafialnej, pamiętaj o swojej wspólnocie rodzinnej.


5. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

7. W starym kościele i w zakrystii możesz złożyć podpis dla polskiej inicjatywy obywatelskiej: „zatrzymaj aborcję”, której celem jest ochrona dzieci poczętych, u których podejrzewa się chorobę genetyczną. .

W tym tygodniu patronują nam:

8. Dzisiaj św. Teresy.

9. Jutro, 16 X – św. Jadwigi Śląskiej (1174 lub 1179-1243), żony Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały.

10. 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła. Dzień imienin Małgorzaty i Wiktora.

11. W piątek - 20.X. św. Ireny, a w sobotę św. Urszuli.

12. Pielgrzymuje po rodzinach naszej parafii figurka M.B. Fatimskiej. Wiele rodzin nie mogło jej przyjąć z różnych przyczyn. Mamy nadzieję, że nie są to powody z jakich nie chciano przyjąć Chrystusa przez mieszkańców Jerozolimy czy Samarii. Kilka rodzin zgłasza chęć przyjęcia, bo o nich zapominano. W czasie nawiedzin sąsiadów, byli na wakacjach i były też inne przyczyny. Prosimy w zakrystii lub kancelarii ustalić nowy termin wam odpowiedni.