gallery/zm 2
gallery/zm 3
gallery/zm4
gallery/sam_5644

Ogłoszenia duszpasterskie

gallery/imag0171 ogłoszenia
gallery/pierwsza-komunia-swieta_6574

1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.
2. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Błażeja biskupa Sebasty w Armenii i męczennika z IV wieku udzielane jest błogosławieństwo gardła (chleba, wina i owoców)
3. We wtorek Kościół wspomina św. Agatę, męczennicę. Obrończynię od ognia. „Sól św. Agaty broni od ognia chaty” mówi przysłowie. W czasie pożarów wystawiano ku obronie obrazy św. Agaty. Nasze domy nie płoną dzisiaj pożarami, ale płonie w nich czasami ogień rodzinnych zawiści, niechęci, rozwodów. Prośmy św. Agatę obrończynię domów od złej przygody. Po Mszy Świętej – błogosławieństwo chleba (soli) i wody ku czci św. Agaty.
4. W środę –. święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzyszy z XVI wieku. Niech ich modlitwa przyczyni się do rozkwitu chrześcijaństwa w Azji oraz do zaprzestania prześladowań Kościoła w Chinach.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek m-ca. Godzina święta po Mszy Świętej wieczornej. Arcybractwo NSPJ zaprasza na wspólnotę modlitewną.
6. Za tydzień – druga niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie przeznaczona na remonty sześciu budynków towarzyszących naszej świątyni. Trwa remont wikariatu. To jest budynek przy kaplicy Matki Bożej AK. W połowie budynku mieszkają nasi czterej księża wikariusze. W drugiej zaś połowie, gdzie była siedziba zespołu charytatywnego, od kilku miesięcy przygotowujemy salę na spotkania, na kuchnię i łazienkę. Zachęcamy do obejrzenia pomieszczeń po tej Mszy św. Budynek jest otwarty i można wejść.
7. Uwaga. Jest konieczność wymiany wszystkich zewnętrznych okien naszej świątyni. Dotychczasowe okna już spełniły swoją rolę. Wykonane 30-40 lat temu z żelaza uległy zardzewieniu a szyby tak jak w domu winny być wymieniane. Cement , kit jest popękany i warkocze ze słomy doszczelnienia uległy zniszczeniu. Aby w przyszłości założyć jakieś ocieplenie świątyni, najpierw konieczne jest jej uszczelnienie. Przedstawiciel firmy, która wykonała osłonowe drzwi w starym i nowym kościele, złożył ofertę wykonania takiego jednego okna z aluminium i podwójnych szyb, z montażem za ok. 20.000 zł. Mamy zaś tych okien - 10 w bocznych ścianach, 6 większych przy ołtarzach bocznych i w ołtarzu głównym oraz 4 mniejsze w bocznych ścianach prezbiterium. Może ktoś zna firmę, która wykona to za mniejszą cenę. Prosimy o informację.
8. Bardzo by nam był potrzebny większy odkurzacz zwany „przemysłowym” Na nowy nie mamy pieniędzy. Może w twoim przedsiębiorstwie jest taki, już nieużywany, który dałoby się naprawić. Prosimy o informacje.
9. Przed nami ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości, która zawsze musi się łączyć z odpowiedzialnością za swoje czyny.
10. Prosimy o 1% podatku dla naszego parafianina Mirosława z ul. Sikorskiego uczestniczącego w coniedzielnej Eucharystii. Dzięki niesamowitej pracy i pomocy mamy ukończył studia z tytułem mgra. Informacje na reklamówkach w starym kościele i w gablotce parafialnej. Aktualnie szuka zatrudnienia.
11. Odeszli w styczniu do ojczyzny niebieskiej nasi parafianie: śp. Zdzisław Bekus, Janina Gromada, Blandyna Smolińska, Janusz Krzymiński, Zdzisław Leszczyński. Jerzy Kieljan, Janina Baryła, Stefania Krzysztofik, Adam Bacior, Roman Oleksiak, Dariusz Dryla, Janina Jakóbczyk, Irena Czarnecka, Jan Szewczak, Zbigniew Rokita. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…