gallery/zm 2
gallery/zm 3
gallery/zm4
gallery/sam_5644

Ogłoszenia duszpasterskie

gallery/imag0171 ogłoszenia
gallery/pierwsza-komunia-swieta_6574

 

II NIEDZIELA ADWENTU. 09.12.2018 r.

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratnia rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz.: 17:00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci, młodzież i dorośli przynosząc ze sobą światło.
3. Dzisiejsza taca (II niedz. m-ca) przeznaczona na drzwi osłonowe w nowym kościele, w bocznym wejściu od strony ul. Dworskiej. Oszklone drzwi podobne do drzwi w starym kościele kosztować będą ok. 8.000 zł. Po pierwsze będą ochraniały wnętrze przed zimnem i po drugie dla wszystkich którym trudno jest się poruszać i pokonywać schody, ułatwi wejście do świątyni. Przypominamy o przygotowywaniu parkingu przed wikariatem. Wydano na ten cel ok. 4 000 zł. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. możliwość złożenia ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
4. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. Modlimy się za tych, którzy donoszą na naszą Ojczyznę.
5. W tym tygodniu sprzątanie Kościoła przed świętami. Kilka osób czyniło to bezinteresownie przez wiele lat. Ze względów zdrowotnych jest ich coraz mniej. W większości parafii w diecezji o mniejszych świątyniach, proboszczowie proszą wiernych o pomoc i kilka osób z wyznaczonego bloku czy ulicy przychodzi z pomocą. A przecież nasza świątynia jest jedną z największych w Sosnowcu. Jest tyle ławek, ołtarzy, okien, które chociaż dwa razy na rok trzeba odkurzyć. Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek, wtorek środę na godzinę 8:00. Prosimy serdecznie o pomoc. Zabrać ze sobą ścierki, miotły.
6. Nie odkładajmy spowiedzi adwentowej na dzień Bożego Narodzenia. Przed każdą Mszą św. kapłan dyżurny czeka w konfesjonale na chcących pojednać się z Bogiem.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
8. Prosimy o adresy ludzi, którym materialnie na święta trzeba pomóc. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. Przypominamy że po Mszach św. zbiórka pieniędzy na pomoc dla Kasi Kośmider. Kasia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną i potrzeba leczenia jej za granicą.
9. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.13 XII – św. Łucji (283-304), męczennicy, patronki ociemniałych. 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), prezbitera, karmelity, hiszpańskiego poety, jednego z największych mistyków Kościoła