gallery/zm 2
gallery/zm 3
gallery/zm4
gallery/sam_5644

Ogłoszenia duszpasterskie

gallery/imag0171 ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 października 2018

Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą około 16 października, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku przypada 40 r. wyboru Jana Pawła II na stolicę św. Piotra. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży. W starym kościele stoją ministranci i panie od żywego różańca z puszkami do których wkładamy ofiary na stypendia dla studentów z biedniejszych rodzin.
Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji naszych nauczycieli i wychowawców, którym składamy serdeczne życzenia…
We wtorek 16 X – św. Jadwigi Śląskiej, księżnej, wzorowej żony i matki siedmiorga dzieci, troskliwej opiekunki ubogich i chorych, fundatorki szpitali. Po śmierci męża zamieszkała w klasztorze trzebnickim i w nim zmarła 15 X 1243 roku. Nasz odpust parafialny. Zapraszamy wiernych na godzinę 7, 9 i 18, by uczcić naszą patronkę. Jej obraz w starym kościele w ołtarzu po prawej stronie.
Jutro 15 X – św. Teresy od Jezusa. Dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka pochodząca z Avila i reformatorka swojego zakonu oraz mistyczka. Żyła w XVI wieku W środę św. Ignacego Antiocheńskiego. W czwartek dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty. W piątek bł. Jerzego Popiełuszki. W sobotę św. Jana Kantego.
Prosimy nie przesadzać z ilością zniczy i kwiatów na grobach. To jeszcze nie jest znak miłowania i wdzięczności dla zmarłych. Przyjście na cmentarz raz na rok w uroczystość Wszystkich Świętych ze zniczem i kwiatem, nic jeszcze nie znaczy. Tak czynią też bezbożni. Dla nas wierzących winna być na pierwszym miejscu modlitwa, dobry uczynek, przyjęta komunia święta, ofiara Mszy św. Przyjmujemy także na tzw. wypominki.
Ponawiamy naszą zachętę do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych i zgłaszania się do róż Żywego Różańca.
Prosimy wiernych, by pamiętali, że zbliża się głosowanie do władz miejskich. My wierzący mamy moralne prawo wybierać do władz ludzi uczciwych. By nasze Zagórze, miasto i Ojczyzna były piękniejszymi. Mamy prawo wybierać ludzi wierzących, którzy są nam bliżsi niż bezbożni. Chciejmy we władzach miasta, w samorządach mieszkańców nasze parafii. Dziękujemy panu Prezydentowi i Urzędowi Miasta za iluminację nocną naszego kościoła.
Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne.
Prasa katolicka pod chórem.
Wszystkim obchodzącym urodziny, imieniny składamy życzenia. Szczęść Boże

 

 

Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii Św. zapraszamy na różaniec w każdy dzień o godz.17. 30 a szczególnie

we wtorek i piątek

gallery/pierwsza-komunia-swieta_6574